Tartalomterületek
Ha úgy érzed, hogy elakadtál, és több segítségre van szükséged, keress bizalommal! Kedvező árú magánórák keretében szívesen segítek elsajátítani a programozás alapjait.
Magánóra ajánlatokMielőtt megkezdenénk az oldalunk tartalmának kitöltését, érdemes kialakítani az oldal szerkezetét. Kialakítani a címterületet, a navigációt, a láblécet, és társait. Szerencsére a HTML jelenlegi verziójában már számtalan lehetőségünk van arra, hogy ehhez beszédesebb nevű HTML elemeket használjunk. Az oldal kialakításához az alábbi elemek használatát javasoljuk:
- header: az oldal fejléc része
- nav: az oldal navigációs területe
- main: az oldal fő tartalmi területe
- section: az oldal egyes szakaszait jelöli
- article: az oldal önállóan is értelmezhető tartalmi elemei, pl. blogbejegyzések, fórumüzenetek, stb.
- aside: az oldal tartalmához gyengéden kapcsolódó megjegyzés, mellékes információ
- footer: az oldal lábléce
Természetesen nem szükséges ezek közül mindegyiket használnunk, azonban segíthetnek az oldalunk ala szerkezetének a kialakításához. A header részből készíthetünk egy címterületet, majd a nav lehet például egy vízszintes navigációs sáv. Egy blog listaoldalain az article elemeket használhatjuk az egyes bejegyzések címének és bevezetőinek összefogására, majd a footer-ből kialakíthatunk egy szokásos láblécet.
A HTML rendelkezik persze ennél általánosabb célú dobozokkal is, amiket bármire használhatunk. Ezeket gyakran használjuk a megfelelő elrendezés kialakításához, elemek csoportosításához, vagy akármire. Ezekről később, a Dobozok szekcióban olvashatsz.