Fájlok írása Pytonban!
Elkészült a Python nyelv Szövegfájlok írása tananyagunk! Jó tanulást, jó gyakorlást!

<info9>

A BODY szakasz

Érdekel a C#?

A tavaszi C# alapozó bootcampünk tananyagait továbbra is megvásárolhatod! Bár az élő előadásokon már túl vagyunk, az összes előadás anyaga továbbra is visszanézhető!

Irány a bootcamp

A HTML fájlok BODY része tartalmazza azokat az elemeket, amik a böngésző tartalmi részén ténylegesen megjelennek. Címek, szövegek, képek, táblázatok, felsorolások, sokféle tartalom elhelyezhető az oldalakon, fontos azonban, hogy az oldalunkat szemantikailag helyesen építsük fel.

Manapság, amikor a CSS már szinte bármilyen formázásra lehetőséget biztosít, az oldal kódjának teljesen szemantikus felépítése mellett is biztosíthatunk olyan megjelenést a tartalmunknak, amilyet csak szeretnénk. A szemantikusság azt jelenti, hogy ahelyett, hogy az egyes elemek alapértelmezett megjelenése alapján választanánk ki a megfelelő HTML elemeket egy-egy tartalomhoz, ezt a döntést a tartalom egyes részeinek a szerepe alapján hozzuk meg.

Azért fontos, hogy a tartalom egyes részeinek szerepére alapozzuk a döntésünket, mert ezzel megkönnyíthetjük a keresőmotorok, böngészők, és egyéb eszközök számára, hogy megérthessék, mi az oldalunk lényege, melyik tartalmakat kell például Olvasási nézetben is megjeleníteni, vagy hol található az oldalunkban olyan dátum, vagy időpont, ami fontos lehet, és érdemes kiemelni. Ha tehát az oldalunk felépítésekor figyelünk rá, hogy az egyes elemeket megfelelőenn használjuk, abból végsősoron előnyünk származhat.

Tartalmak sorrendje

Bár mint írtuk, a CSS-nek hála ma már egészen meredek formázások is előállíthatóak, gyakorlatilag az oldal bármely részét áthelyezhetjük bárhová, mégis érdemes azért megfontolni a tartalmak sorrendjét az oldal kódjában. Hosszabb szövegek, és hasonlók esetén persze egyszerű a helyzet, a bekezdések szépen követik egymást, és nincs semmi gond, viszont az oldalra igazított lebegő objektumokat, oldalsávokat, és hasonlókat érdemes rögtön fejlesztéskor úgy elhelyezni, hogy később, amikor az oldal kinézetét alakítjuk, ne nehezítsék meg a munkánkat.

Érdemes rögtön gondolni arra is, hogy ha az oldalt például átméretezzük egy keskenyebb képernyőhöz, például egy mobiltelefonon való megjelenítéshez, akkor hová szeretnénk majd betördelni, vagy áttördelni ezeket az elemeket, mert a sorrend megfelelő megválasztásával ez is jóval egyszerűbbé válhat számunkra.