Fájlok írása Pytonban!
Elkészült a Python nyelv Szövegfájlok írása tananyagunk! Jó tanulást, jó gyakorlást!

<info9>

Felsorolás és számozás

Webtárhely, 5% kedvezménnyel!

Most, hogy belevágtál a programozásba, jól jönne egy olcsó webtárhely? A SzerverPlex kedvező árú cPanel tárhelyeit most 5% kedvezménnyel igénybeveheted, és ezzel az info9 fennmaradását is támogatod.

Kattints a gombra, majd a csomag kiválasztása után aktiváld az INFO9 kuponkódot a fizetés előtt.

Szerzek webtárhelyet!

A szövegszerkesztők felsorolásainak, illetve számozásainak is megvannak a maguk megfelelői a HTML-ben. A sima, "pontozott" felsoroláshoz az <ul>, míg a számozott felsorolásokhoz az <ol> taget használjuk. Ezek az elemek veszik tehát körül a listánkat, a benne található listaelemeket pedig a <li> elemben helyezzük el.

Az elemek neveit könnyedén megjegyezhetjük az angol nyelvre alapozva:

Nézzünk néhány egyszerű példát:

<ul>
  <li>Alma</li>
  <li>Banán</li>
  <li>Körte</li>
</ul>

<ol>
  <li>Január</li>
  <li>Február</li>
  <li>Március</li>
</ol>

Persze egynél több listaszintet is létrehozhatunk. Ha szeretnénk, hogy egy felsorolás egyes elemei, mintegy alárendelt felsorolás, bentebb kerüljenek, ezt megoldhatjuk, ha egy felsorolásba beágyazunk egy másikat. Fontos, hogy ha szabályos kódot szeretnénk készíteni, akkor az alárendelt felsorolásrésznek a LI tagen belülre kell kerülnie, ahogy az alábbi mintán is látszódik:

<ul>
  <li>Alma
     <ul>
     	<li>Piros alma</li>
     	<li>Sárga alma</li>
     	<li>Zöld alma</li>
     </ul>
  </li>
  <li>Banán</li>
  <li>Körte</li>
</ul>

Természetesen a többszintű listák létrehozásakor a számozott, és a számozatlan listákat vegyesen is használhatjuk, ha a célunk azt kívánja.

Próbáld ki magad is! Nézd meg, és szerkeszd a mintakódunkat közvetlen a böngésződben néhány kattintással, az info9 LineFlame fejlesztőeszközzel!

Példa megnyitása